چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

فرایندهای تهیه و انتشار مجلات دانشگاه، تکمیل و اجرا می شود

   مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، از برنامه های جدید این بخش و تکمیل و اجرای فرایندهای تهیه و انتشار مجلات دانشگاه خبر داد.

   دکتر عطیه اشتری عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: در نظر داریم تا با اصلاح ساختار تشکیلاتی، تکمیل فرایندها و تشکیل شورای نظارت بر مجلات بتوانیم نظارت بهتر و با کیفیتی بر تهیه و انتشار مجلات داشته باشیم.

   وی افزود: واحد نظارت و ارزشیابی مجلات دانشگاه، وظیفه پیگیری و نظارت بر روند فعاليت هاي تمامی مجلات دانشگاه را بعهده دارد. از جمله وظايف اين واحد مي توان به گزارش گیری منظم از مجلات،  بررسي وضعيت مقالات و روند آنها از طريق سايت مقاله، ارتباط با ناشر، نظارت بر چگونگی روند ارسال مقالات برای ناشر و همچنین کنترل و پیگیری فعالیت ناشر بر بررسي سرقت ادبی مقالات اشاره کرد.

   دکتر اشتری دربارۀ برنامه های واحد نظارت بر نشریات نیز اظهار داشت: درصددیم تا فرایند منسجم و هماهنگي برای تمامي مجلات دانشگاه ایجاد نماييم و نظارت به روز بر فعاليت هاي آنها داشته باشیم.

   وی، اصلاح فرایندها در این بخش را مهمترین راهکار تهیه و انتشار بموقع مجلات ذکر کرد و افزود: هم اکنون از مسئولان مجلات درخواست کرده ايم تا ضمن اعلام فرایند مجله خود، فرایند مورد نظر برای تهیه و انتشار بموقع هر مجله را نیز پیشنهاد دهند.

   مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه ادامه داد: گزارشی از روند دریافت، داوری و انتشار مقالات طی سه ماهه  گذشته نیز از مسئولان مجلات گرفته شده است و انتشار شماره های آتي برخي مجلات از جمله فصلنامه توانبخشی ایران (IRJ)  و چند مجلۀ دیگر نیز در حال پیگیری است.

با اصلاح فرایندها، تلاش می کنیم تا پرداختی داوران و ناشر بموقع انجام شود

   مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه همچنین از پرداخت معوقه های داوران و ناشر مجلات گفت و افزود: لیست داوران را از مجلات دریافت کرده ايم و پس از حدود دو سال، معوقه های داوران در روند پرداخت قرار گرفته است.

   دکتر اشتری با اشاره به پرداخت معوقه های ناشر نیز تصریح کرد: امیدواریم با اصلاح فرایندها، پرداختی های داوران و ناشر بموقع انجام شود.

  گفتنی است، دکتر "عطیه اشتری" عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از اواخر اردیبهشت ماه امسال، طی ابلاغی از سوی مدیر اطلاع رسانی و منابع علمی دانشگاه، به سمت مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه منصوب شد .

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٠١:١٢ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٩٣٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج