چاپ        ارسال به دوست

سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام کرد:

فیلم آموزشی برای راهنمایی کاربران در استفاده از کتابخانه دیجیتال (پیام حنان) در دسترس می باشد

 دکتر طلیعه ظریفیان در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: معرفی امکانات و قابلیت های کتابخانه دیجیتال پیام حنان دانشگاه، چگونگی جستجو و یافتن منابع مورد نیاز و نحوه استفاده از آنها در این کتابخانه، در این فیلم آموزشی، نمایش داده شده است و این فیلم برای کسب اطلاعات کاربران در خصوص کتابخانه دیجیتال، در پورتال کتابخانه مرکزی دانشگاه به آدرس   Centlib.uswr.ac.ir  بارگذاری شده است.

   وی افزود: نحوه ثبت نام در کتابخانه مرکزی دانشگاه و چگونگی جستجو و یافتن منابع مورد نیاز در این کتابخانه نیز در قالب دو فیلم دیگر، جهت راهنمایی و استفاده علاقه مندان، در پورتال کتابخانه مرکزی (با آدرس ذکر شده) گذاشته شده است.

   سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه تصریح کرد: سه فیلم آموزشی که برای راهنمایی علاقه مندان جهت  استفاده از امکانات کتابخانه مرکزی و کتابخانه دیجیتال دانشگاه تهیه شده است، علاوه بر بارگذاری در پورتال کتابخانه مرکزی که آدرس آن ذکر شد، در کانال تلگرامی انجمن صنفی دانشجویان دانشگاه و همچنین در کانال تلگرامی کتابخانه مرکزی دانشگاه به آدرس  https://t.me/uswrcentrallibrary/24  نیز بارگذاری شده و لذا، علاقه مندان می توانند از طریق سه آدرس ذکر شده، به این فیلم های آموزشی دسترسی داشته باشند.

    دکتر ظریفیان یادآوری کرد که کتابخانه مرکزی در سال گذشته به دلیل شرایط پاندمی کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضمن تغییر شرایط محیطی برای استفاده از منابع فیزیکی در داخل کتابخانه، نسبت به راه اندازی سامانه های مختلف (آدرس آنها در زیر خبر ذکر شده است) و تامین منابع بیشتر مطالعاتی در کتابخانه دیجیتال برای استفاده از راه دور کاربران، اقدام کرد.

   بگفته وی، از اوایل سال تحصیلی جاری (آبان 99)، تعداد 338 عنوان کتاب الکترونیک، شامل ۱۳۰ عنوان کتاب الکترونیک لاتین از انتشارات اشپرینگر و ۷۰ عنوان کتاب فارسی و ۱۳۸ عنوان کتاب الکترونیک لاتین بنا به پیشنهاد اعضای محترم هیات علمی، انتخاب، خریداری و به کتابخانه دیجیتال پیام حنان اضافه شد.

   وی با اشاره به وجود مقالات مرتبط با ویروس کووید 19 در کتابخانه دیجیتال دانشگاه (لینک آن در زیر خبر ذکر شده است)، افزود: هم اکنون، یک صد هزار عنوان مقاله، کتاب و پایان نامه در زمینه موضوع های مختلف تخصصی دانشگاه، در کتابخانه دیجیتال پیام حنان موجود است و با توجه به شرایط کرونایی و دوری دانشجویان و اساتید از محیط دانشگاه، روزانه حدود 20 هزار مراجعه مجازی به پورتال کتابخانه و ماهانه حدود هزار تا 1300 دانلود از کتابخانه دیجیتال، انجام می شود.

   دکتر ظریفیان همچنین، از منابع فیزیکی کتابخانه مرکزی دانشگاه شامل 12 هزار عنوان کتاب فارسی و 12 هزار عنوان کتاب لاتین گفت که از سال گذشته با توجه به بحران شیوع کرونا در کشور، با تمهیداتی که در فضای کتابخانه مرکزی پیش بینی شد، استفاده از این منابع با رعایت پروتکل های بهداشتی، امکانپذیر شد.

     سرپرست کتابخانه مرکزی دانشگاه در پایان این گفت وگو، خاطرنشان کرد که محتوای همه منابع مطالعاتی در کتابخانه های دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، پیرامون سه محور « توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی » می باشد.

   آدرس سامانه های مربوط به امکانات دیجیتال کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی عبارتند از :

Centlib.uswr.ac.ir    پورتال جدید کتابخانه

dl.uswr.ac.ir     کتابخانه دیجیتال پیام حنان 

diglib.uswr.ac.ir    کتابخانه دیجیتال ( جهت دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی)

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٩:٠٧ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٩١٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج