چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی با موضوع پدافند غیرعامل و تهدیدات زیستی، برگزار شد

گالری تصاویر

   نشست هم اندیشی استادان ونخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با موضوع " پدافند غیرعامل و تهدیدات زیستی "، در سالن اجتماعات دکتر شاملو دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،دکتر "محمد کریمی نیا" مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل درنشست هم اندیشی استادان ونخبگان دانشگاهی که با حضور ریاست دانشگاه، مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، دبیر هم اندیشی استادان و دانشگاهی و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی برگزار شد، بر نقش استادان دانشگاه در عرصه پدافند غیرعامل تاکید کرد.

    وی افزود: پدافند غیرعامل، دفاع غیر نظامی کشور در برابر عواملی است که بدون سلاح موجب آسیب به سلامت، امنیت و آرامش کشور می شود و کشورهای مهاجم از تمام ظرفیت های مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی برای این اتفاق استفاده می کنند.

    مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل  گفت: تمام مراکز تحقیقاتی و اعضای هیات علمی که مغزافزار دفاع غیرنظامی کشور  هستند را باید فعال کنیم و  آگاه سازی، شناسایی ظرفیت های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی به ما کمک می کند  تا در ارتقای دفاع غیرنظامی کشور گام برداریم .

    کریمی نیا در ادامه افزود: مراکز علمی و دانشگاهی کشور در زمینه سایبری پدافند غیرعامل عملکرد خوبی داشته اند  و سایر حوزه ها نیازمند تقویت بیشتری است و باید درصدد ارتقای آن باشیم.

    مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  گفت:  برای ارتقای کشور نیاز است از مشارکت تمام ظرفیت های حوزه قانونگذاری، نظامی، نظارتی، علمی و ... بهره مند شویم و هم افزایی دستگاه ها و مشارکت بین بخشی در این عرصه الزامی است.

     وی تصریح کرد: لازمه هر برنامه ای تصمیم سازی حوزه های قانونگذار است و هر برنامه که نیازمند بودجه، هماهنگی دستگاه ها و مشارکت بین بخشی است از قوانین و مقررات استثنا نیست که امیدواریم با توجه به قابلیت های حوزه پدافند غیرعامل، شاهد توسعه روابط و مشارکت بین بخشی در کشور باشیم و با برنامه ریزی مدون نتایج خوبی را به جامعه عرضه کنیم.

    مدیرکل بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل در پایان گفت: سازمان پدافند غیر عامل از تعامل و همکاری با همه دانشگاه ها بویژه  دانشگاه های علوم پرشکی و مرتبط با سلامت استقبال می کند  و امیدواریم با مشارکت بین بخشی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با  سازمان پدافند غیر عامل شاهد جریانات خوبی در این عرصه باشیم.

انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ


١١:٣٨ - سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج