صفحه اصلي > اخبار 
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
اخبار
اخبار > گزارش مرکز کاکرین ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش مرکز کاکرین ایران

 

کاکرین ، شبکه جهانی مستقل از محققان ، متخصصان ، بیماران ، مراقبان  و مردم علاقمند به سلامت در تاریخ 20 خرداد ماه 1396 مرکز همکار خود در ایران ، کاکرین ایران را افتتاح کرد. مرکز همکار کاکرین ایران که در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) مستقر است اقدام به ارایه گزارش عملکرد  اولین سال فعالیت خود نموده که در دو وب سایت مرکز به نشانی :   Iran.cochrane.org و Cochrane.ir نیز قابل دسترسی است.

از آنجایی که مهمترین هدف مرکز کاکرین ایران تصمیم گیری مبتنی بر شواهد در مراقبت های سلامت در ایران است یکی از اقدامات این مرکز ، تسهیل به کارگیری شواهد کاکرین است که در این راستا دو اقدام مهم را به انجام رسانده است:

1.      دسترسی به کتابخانه کاکرین (Cochrane Library) و متن کامل مرورهای کاکرین که در سامانه منبع یاب وزارت بهداشت به نشانی http://rsf.research.ac.ir  بخش منابع اطلاعاتی Evidence-Based Resources امکان پذیر است.

2.      ترجمه خلاصه مرورها ی کاکرین و انتشار آن در کتابخانه کاکرین ایران به نشانی Cochrane.ir با قابلیت جستجو که تا کنون به 1400 مورد رسیده است.

با امید  به کارگیری شواهد کاکرین ، گزارش اولین سال فعالیت مرکز کاکرین ایران 


١٦:٥١ - يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و ...اطلاعات تماس با دانشگاهگروه های آموزشیمراکز پژوهشیمعاونت درمان/مراکز درمانیمدیریت امور دانشجویی فرهنگینقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences